fbpx
Avedeo logo dark

Facebook Pixel: co to vlastně je a proč jej používat?

Blogový článek

Pokud provozujete webové stránky a zároveň využíváte sociální síť Facebook jako nástroj pro marketing, měli byste se seznámit s Facebook Pixel. Tento nástroj umožňuje sledovat návštěvnost vašich webových stránek a chování uživatelů na webu. V tomto článku si podrobněji vysvětlíme, co je Facebook Pixel, jak se používá a proč jej používat.

timothy hales bennett OwvRB M3GwE unsplash edited

Co je Facebook Pixel?

Facebook Pixel je kód, který se umístí na webové stránky. Tento kód umožňuje sledovat, jak uživatelé interagují s vaší webovou stránkou. Facebook Pixel umožňuje sledovat, jak uživatelé procházejí vaši webovou stránku, jaké stránky navštěvují, zda vyplní formulář nebo nakoupí produkt. Tento nástroj také umožňuje vytvářet cílené reklamy pro uživatele, kteří již navštívili vaše webové stránky. 

D7CFA81C 4D94 438A B6B6 BB46A6F9DB35

Jak se Facebook Pixel používá?

Nejprve musíte vytvořit účet na Facebooku (Business manager), pokud jej ještě nemáte. Tam si vygenerujete kód pixelu. Pixel je kód, který se vloží na vaše webové stránky, a to buď přímo do kódu webové stránky nebo do správce značek. E-shopové platformy jako je například Shoptet mají toto řešení opravdu jednoduché a stačí pouze kód zkopírovat a vložit do Shoptet nastavení Facebooku. Jakmile je kód nainstalován, můžete sledovat návštěvnost vaší webové stránky a chování uživatelů na webu.

Proč používat Facebook Pixel?

  1. Sledování návštěvnosti webu a chování uživatelů na webu – Facebook Pixel umožňuje sledovat, jak uživatelé interagují s vaší webovou stránkou, jaké stránky navštěvují, zda vyplní formulář nebo nakoupí produkt. Toto sledování vám umožní lépe porozumět vašim návštěvníkům a přizpůsobit svůj obsah a nabídku jejich potřebám.
  2. Cílené reklamy pro uživatele, kteří navštívili vaše webové stránky – Pokud máte na svých webových stránkách formulář pro registraci nebo nákup, můžete vytvořit cílené reklamy pro uživatele, kteří tyto formuláře již vyplnili. Facebook Pixel umožňuje vytvářet různé druhy cílených reklam, například retargetingové reklamy pro uživatele, kteří navštívili určitou stránku na vašem webu. Tyto reklamy jsou mnohem účinnější, protože oslovují uživatele, kteří již vyjádřili zájem o vaše produkty nebo služby.
  3. Optimalizace reklamních kampaní – Facebook Pixel umožňuje sledovat úspěšnost vašich reklamních kampaní. Pomocí těchto dat můžete optimalizovat své reklamní kampaně tak, aby byly účinnější a dosahovaly lepších výsledků.
  4. Zlepšení konverzního poměru – Facebook Pixel umožňuje sledovat, jaké akce uživatelé provádějí na vašem webu. Díky tomu můžete identifikovat oblasti, které potřebují vylepšit, a zlepšit tak konverzní poměr na vašem webu.
  5. Sledování ROI vašich reklam – Facebook Pixel umožňuje sledovat, kolik jste utratili za reklamní kampaně a kolik vám tyto kampaně vydělaly. Toto sledování vám umožní posoudit, zda vaše reklamní kampaně jsou účinné a zda jsou v souladu s vašimi obchodními cíli.

Pixel a povolení cookies

Facebook Pixel je velmi užitečný nástroj pro každého, kdo provozuje webové stránky a používá Facebook jako nástroj pro marketing. Ovšem pozor! Abyste uživatele na vašem webu mohli „sledovat“ je potřeba, aby povolili lištu cookies, jinak pixel nic nezměří.

TIP: Pokud chcete zjistit zda, už Facebook Pixel na webu máte nebo ne, pomůže vám k tomu Meta pixel helper. Stačí si do prohlížeče nainstalovat příslušný plugin, díky kterému uvidíte, zda je pixel aktivní a funguje správně nebo jej nemáte vůbec.
5/5 - (1 vote)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Obsah článku

Podobné články